VTS x Vaasan Ekonomit Yritysvierailu Kempowerille ti 21.11. klo 17

Lämpimästi tervetuloa Vaasan Teknillisen Seuran sekä Vaasan Ekonomien yhteistyössä järjestämälle yritysvierailulle Kempowerille!

Yritysvierailu järjestetään tiistaina 21.11. klo 17 alkaen Kempowerin Vaasan toimipisteellä (Mustasaarentie 1). 25 ensimmäiseksi ilmoittautunutta mahtuvat mukaan, joten ilmoittauduthan mukaan mahdollisimman pian, kuitenkin viimeistään sunnuntaina 19.11.
 
Ilmoittautumiset tämän linkin kautta: https://forms.gle/uJujrv2PdPEmcopr6
 
Ohjelma:
Yritysesittely Kempower
Yritysesittely Dala’s EV Repair
Miten pidät 10v vanhan sähköauton kunnossa
Kodin energianvarastointiratkaisut
Nähtävillä sähköautoja
 
Kempower on suomalainen yritys, joka valmistaa sähköajoneuvojen pikalatauslaitteita. Kempower Oyj rekisteröitiin 2017 ja yritys aloitti toimintansa 2018. Kempower listautui Helsingin pörssin First North -kasvuyhtiölistalle joulukuussa 2021. Kesäkuuhun 2023 mennessä työntekijämäärä oli kasvanut lähes kuuteensataan.
 
 
Tervetuloa! Välkommen!

Vastaa

%d bloggaajaa tykkää tästä: